| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU am o tuse tare enervanta cum as putea sa scap de ea? Fundaa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mishuzuchan a răspuns:

1 ridichea neagra 2 pastile acc 200 3 iti pregatesti intr-un lighean cu apa clocotita putin otet si inspiri si expiri otetul ala 4 ceaiul fierbinte 5 mi-a spus mami ca si mamaliga ajuta daca este pusa pe piept si cred ca merge si mierea de albine sper ca ti-am fost de ajutor sa te faci bine repede ^^

6 răspunsuri:
| loveyouschatz a răspuns:

Incearca tussin sau coldrex

| valeeExpress a răspuns:

Pentru copii poti lua Fervex, dar daca este o tuse enervanta, antibiotice sau siropul Nurofen sau GrindTus (nu sunt antibiotice). Sper ca te-am ajutat, insanatosire gravnica

| Maream a răspuns:

Halls

| ANAHsneaman a răspuns:

Cu niste sirop sau niste pastile dar mai bene te-ai duce la un control la medicul de familie big grin

| Monii a răspuns:

Pastilele ACC 200 sunt foarte bune.

| LittlePrincessi a răspuns:

Du-te la farmacie si intreaba ce fel de pastile pentru tuse ti-ar trebui. :*