| ღ {кαтαℓуηα} ♥ a întrebat:

e normal la 14 ani sati cada dinti? pare aiurea dar raspundeti-mi cat se poate de serios ma doare putin dintele de jos si se cam misca daca va cadea va creste din nou? dau fundita va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| imMrsD a răspuns:

Daca e de lapte, creste. Eu cred ca fiecare are alt fel de a se dezvolta( si de a schimba dintii). N-am mai auzit inca sa cada la 14 ani, dar daca e de lapte eu zic ca e ok. Daca nu, fuga la dentist!

3 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Daca e de lapte nu are nimic. Va creste altul in locul lui. Mai bine mergi la dentist. Esti cam mica dar dintii pot cadea si daca ai parodontoza. http://sanatate.ele.ro/Medicina-Generala/Parodontoza_--a3691.html

| qwerty21 a răspuns:

Daca iti plac acadelele...sory

| alygiorgi a răspuns:

Poi daca ti-a cazut o data si ti-a crescut
Daca iti mai cade si a doua oara nu cred ca iti mai creste la loc

eu am 11 ani si inca nu mi-a cazut nicio masea