| OverLordxD a întrebat:

mi-au sosit analizele acum max 1 luna, am fost depistat cu infectie urinara, si infectie respiratorie ceva gen, doctora i-a zis lu' mama ca e tiroida nici ea nu stia ce a zis rolling on the floor. In fine, mi-a dat uractiv si sumetrolim. Am facut tratamentul m-am facut bine. Eu din octombrie sau noiembrie aveam o problema cu stomacul de la cola in exces si fast-food. Toata ziua mancarea mea era dulciuri si cola timp de 3-4 ani si cred ca s-a distrus stomacul. Am facut regim 2 saptamani, eram mai bine dupa, am mancat carne. Dupa am mai tinut cura, dupa ma luase cu arsura in piept mi-a trecut si asta. In ianuarie cand a murit matusimea nu am mai avut nimic. Dupa aia ma apucase iar, dar greturi mici nu mari. Intr-o seara am avut o senzatie ca nu trag aer suficient in piept. Era groaznic atunci, acum mi-am revenit dar iar mai simt asa din cand in candm posibil o cadere de calciu? Asa dupa acum nu mai imi vin greturile vad, dar am o senzatie in gat de caldura ca si cum am o flacara dar nu e iritanta si la fel si in ureche. De la ce este? Tin sa mentionez ca de cand m-am dat cu stomacul peste cap, doar greata ma deranjeaza altceva nu si acum e a -2a oara in viata mea cand am vomitat. Aveti vreo idee? Ce poate fi? Probleme cu tiroida sigur nu am si nici cu fierea, nici astm nici bronsita ca daca le aveam sigur era rau de tot. Ma simt bine acum, n-am treaba dar chestia cu gatul si urechea ma deranjeaza. Si mai ma pisca olecuta greata dar de abia o simt. E posibil sa ma ia iar ca atunci? O fi pe sezoane? Sau daca nu mai exagerez cu cola, chestii din astea si mananc ziua mancare dupa dulciuri. E bine? Va rog dati-mi un raspuns vast. Dau fundita a, si cam de 1 luna simt asa ca nu prea mai am chef de viata. Ma simt asa trist, oare de la ce e? Faptul ca m-am stresat atunci cu stomacul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| hasiuc a răspuns:

Ce treaba are primaria cu prefectura, e posibil sa ai o gastrita du-te si fa o endoscopie, senzatia de arsura e de la aciditatea in exces, cauta un gastroenterolog.

| OverLordxD explică (pentru hasiuc):

Ai inteles gresit, nu am arsuri in piept si nici in gat, e doar o senzatie mica de cald. daca aveam gastrita era altceva.