| andreeamt3 a întrebat:

In luna iunie am avut CM din data de 3.Luna aceasta inca nu mi-a venit desi ma dor sanii de 13 zile.Cum sexul este neprotejat m-am gandit ca sunt insarcinata (inca nu am facut un test). Problema mea este ca de cateva ori pe zi simt niste intepaturi in burta, care nu sunt foarte dureroase(aveam aceasta intepatura inainte cand imi venea menstruatia) si de cate ori simt aceasta intepatura imi da o senzatie de greata. Ma pot gandi la o sarcina sau sunt doar niste simptome premenstruale?

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Ce vârstă ai?

| ania a răspuns:

Pot fi ambele, simptomele seamănă, fă un test de sarcină.

| andreeamt3 explică (pentru ania):

L-am facut, problema este ca a doua liniuta nu este la fel de vizibila ca prima sad Repet testul dimineata.

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca sunt simptome premenstruale care in mod normal ar trebui sa se manifeste in acest moment.

| Emilian65 a răspuns:

In urma actului sexual neprotejat este posibil sa fii gravida.

| Maria3802 a răspuns:

Trebuie sa.ti faci testul de sarcina!

| andreeamt3 explică:

Voi face testul dimineata.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru andreeamt3):

Pentru ca rezultatul testului de sarcina sa fie in mod sigur corect/valid, acesta trebuie efectuat cu incepere din a 8-a zi de intarziere, numarat din prima zi in care ar fi urmat sa inceapa menstruatia. In cazul tau sarcina se putea produce doar in cazul in care ati intretinut contacte sexuale neprotejate in perioada cuprinsa intre 13 - 18 iunie. Multa sanatate!

| andreeamt3 explică (pentru corbulalbrosu):

Am facut testul si a doua line nu este la fel de intensa, este roz pal.Este vizibila dar nu prea laughing...Voi face maine altul pentru ca nu stiu daca sa ma bucur sau nu.