| dewnew a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cei care au avut sau au aparat dentar: Mi.am pus aparat dentar fix si problema mea e ca am dintii de sus prea in fata si ca sunt strambii. Cam cat timp ar trebui sa tin aparatul? Cu aproximatie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cel putin 2-3 ani

| Kariin a răspuns:

Nu ti-a spus asta doctorul?

| Kariin a răspuns:

Pardon, dentistul *.

| nikycherry a răspuns:

Buna,nu sunt specialista sau ceva de genul acesta.dar lucrul asta ar trebui sa iti fie spus de medicul dentist si la un anumit interval de timp te duci la dentist si il curata, il verifica sau ceva e genul acesta oricum se tine in jur de 2-3 ani dar mai depintede si de persoana. Spun asta pentru ca am pe cine va care are si il poarta de 1-2 ani. Dar acesta este doar parerea mea si am spus dar din ceea ce stiu. Sper ca te-am ajutat.winking