| Alexbur47 a întrebat:

Salut

Am 18 ani, peste cateva luni va trebui sa port aparat dentar, am problema cu strunga intre dintii, aveti idee cat timp va trebui sa port aparatul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îl porți atât cât este nevoie, minim 6 luni de zile.
Pa, pa.

| miki13 a răspuns:

2 ani cam asa ceva si fratele meu a purtat si atat a stat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aproape 1 an

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cam un an de zile va trebui sa porti acest aparat.
Te pup!

| Alicezzz a răspuns:

Dureaza intre 18-24 de luni! In functie de cat de grava sau mai putin grava este situatia!

| MaryWhiteRose a răspuns:

Dentistul iti va spune cel mai binewinking Depinde cat de grava e problema oricum stiu persoane care l-au purtat 9 luni, care l-au purtat 1 an..care 2. Dar oricum sfatul meu:intreaba-ti dentistul.

| Salluty a răspuns:

Am prieteni carora dentistul le-a spus ca dureaza 1-2 ani dar daca ib doi ani problema nu trece trebuie sa mai stai cu el. Cunosc oe cineva care a stat 1 an dupa termen.
Sper sa nu fie cazul si la tine. Se poate sa-l dai jos intr-un an. Succes. :*

| 789asd a răspuns:

Depinde cit de grava e problema daca ea nu e foarte grava o poti purta chiar si intre 8 si 10 luni iar daca e mai grava intre 1 an si 2 iar daca in tot acest timp nu ti-a trecut v-a trebui s-o porti mai mult

| Dragos_Ifrim_1990 a răspuns:

Eu am purtat din aceeasi problema ca tine si l-am purtat 1an