| cory_7029 a întrebat:

as dori sa pun o intrebare? cat de eficient este un aparat dentar fix? chiar da rezultate? mi-am pus si eu zilele trecute, din ala metalic eu chiar am nevoie pentru ca am probleme si cu muscatura si am si dintii strambii si sus, si am probleme si jos. luna viitoare ma duc sa imi pun si jos.nu conteaza ca am 22 de ani, conteaza aspectul mai mult.pentru cei care au purtat aparat dupa 20 ani cum va simtiti cu aparatul? pareri si sfaturi merci va pup

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Buna,
Un aparat fix este de departe mult mai bun decat unul mobil, in sensul ca cel din urma nu da intotdeauna rezultate, ba chiar poate avea efecte negative asupra danturii tale.
E foarte buna ideea de a iti pune un aparat, niciodata nu e prea tarziu! Gandeste-te ca peste doi-trei ani, vei avea o dantura absolut impecabila!