| Alogin a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cei ce au avut probleme asemanatoare. Eu nu pot sa urinez si mi se face glob vezical si trebuie sonda. Am hidronefroza (3-4 )bilateral.am infectie urinara cu e coli. Ce sa fac ca nu pot urina am vezica de 4 ori fata de vezica unui copil sanatos. Sunt fata si am 15 ani. Medicii mi-au spus sa nu fie din cauza stresului. Abia am ajus acasa de la spital si nu am urinat de cand miau scos sonda de la ora 8 dimineata.Nu vreau sa mi se intample ceva rau. Cine stiu ce pot face plz dau fundita puppy dog eyescrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Lasa apa de la robinet sa curga cat timp esti la baie si asteapta. Teoretic, medicul tau nu ar fi trebuit sa te externeze pana cand nu avea certitudinea ca poti urina (fara sonda). Daca problema persista sau incepi sa ai dureri abdominale joase va trebui sa te reintorci la spital pentru montarea unei sonde urinare.
http://www.i-medic.ro/boli/insuficienta-renala-cronica

| Alex10Timisoara a răspuns:

Daca este de la stres, calmeaza-te.Eu sunt operat de 2 ori.La plamani si la ficat.Nu stiu ce sa zic este foarte nasol