| 0099 a întrebat:

am un semn de mama (alunita din aceea, cum are totata lumea) acus 4 ani mi s-a rupt iar azi am observat ca daca apasa pe marginea lui sau pe mijloc uneori ma doare putin... aveti habar de ce m-ar putea durea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Tmcn a răspuns:

Nu are cum să aibă cancer aşa repede, stai liniştit. Depinde de ce natură era aluniţa. Şi dacă e să ne gândim puţin, e normal să te doară, că pielea din zonă a suferit o traumă când s-a rupt aluniţa. Dacă se modifică aspectul pielii în zona aia ar fi motiv de îngrijorare.

| BIS99 a răspuns:

Nu trebuia să ţi-o rupi. Du-te rapid la un doctor, s-ar putea să ai cancer sad

| Crisstyanos a răspuns:

Cel mai bine in astfel de cazuri este sa verifici un doctor

| 0099 explică:

Da eu mi-am agatat-o acum 4 ani si nu am avut nimic