| Haiiipa a întrebat:

Am venit cu o problema. M-am trezit azi de dimineata cu o durere la sanul drept, nu ma durea asa de tare. Cand am palpat am observat ca simt ceva tare si rotund ca o piatra exact in sfarc ca sa zic asa ( pe interior, bineinteles ) si ma doare cand ating. Mi s-a cam umflat putin sanul si s-a cam inrosit putin, nu foarte tare. Ce credeti ca am? Ma duc marti la endocrinolog dar pana atunci vreau sa aflu, sunt foarte speriata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Vezi un medic, poate fi vorba de un chist sau nodul!

| untu a răspuns:

Auzi trebuie sa te duci la medicul de familie sa va prescrie biletul de trimitere la policlinica, la medicul oncolog sa faci consultatii! Este posibil sa ai un chist(inceput de cancer de san) si trebuie sa faci biopsie si sa te operezi! Trebuie sa scoti chistul de acolo pana nu va fi prea tarziu.ca sa nu pierzi sanul drept! Multa sanatate!

| Haiiipa explică (pentru untu):

Am 16 ani, chisturile cancerigene nu dor happy. eh

| downdl a răspuns (pentru untu):

Nu mai speria copilu mai! 90% din tumorile care apar la sanii sunt tumori benigne adica necanceroase, oricum trebuie sa te duci la doctor dar sigur nu e nimic grav

| Haiiipa explică (pentru downdl):

Sincer mai bine nu mai puneam intrebarea asta, deja imi dau lacrimile. straight face

| downdl a răspuns (pentru Haiiipa):

Orice om cu capul pe umeri iti va spune sa te duci la doctor pentru ca nu e de joaca, dar si daca nu ai sa te duci probabil in scurt timp o sa dispara, apoi incearca sa nu te mai gandesti pentru ca o dai in altele ..gen depresii.

| untu a răspuns (pentru Haiiipa):

Dar trebuie sa te duci chiar maine la medic! Intai la medicul de familie sa te consulte, apoi la medic endicrinolog si apoi la medicul oncolg! Mama ta stie asta si i-ai spus despre asta? Sa-ti faci analizele, mamografie si tomografie sin sa vedeti ce e cu chistul asta, poate nu e nimic grav! Stai linistita si roaga-te bunului Dumnezeu si Maicii Domnului si sa gandesti pozitiv si la lucruri frumoase!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Trebuie să mergi la medic să vezi ce ai, nu-mi pot da cu părerea deoarece nu mă pricep.
Te pup, multă sănătate!

| downdl a răspuns (pentru anonim_4396):

Si atunci de ce te-ai bagat in seama?

| Haiiipa explică (pentru downdl):

Hahaha, mda.

Răspuns utilizator avertizat
| cinecitesteeGAY a răspuns:

Eu sunt baiat, dar am aceeasi problema...