| IceKitty18 a întrebat:

as dori sa inlocuiesc zaharul. Cu ce ar fi mai ok? Am inteles ca siropul de agave nu e bun.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Indulcitor din stevie

| Lioana a răspuns:

Cel mai bun si mai sanatos înlocuitor pentru zahar e mierea de albine.

Răspuns utilizator avertizat
| giony54 a răspuns:

Cel mai bun inlocuitor al zaharului din alimentatie este mierea de albine naturala, nu cea din mall, contrafacuta.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Cel mai bun inlocuitor al zaharului este mierea, aia naturala facuta de albine, nu cea plina cu substnte chimice de la supermarket-uri.Asta nu inseamna ca o sa bei cafea cu miere de exemplu, are un gust oribil. Pentru cafea incearca indulcitori, siropul de glucoza e bun. happy

| pilaf a răspuns:

Cu miere bio.

| Shriti a răspuns:

Cu miere sau sirop de glucoza, mai bine cu miere

| IceKitty18 explică:

Multumesc de raspunsuri, dar este adevarat ca mierea incalzita peste 40 de grade este toxica? daca da acolo folosesc un sirop sau ceva?

| Rexilake1 a răspuns:

Cu miere. Este foarte sanatoasa!