| Ella_5066 a întrebat:

as vrea sa stiu pana le ce varsta cresc sani fetelor happy eu am 16 ani si am sanii cam mici...sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

În general cam până la 17-18 ani, dar sânii se modifică pe parcursul întregii vieţi. Dacă tu te îngraşi, se mai măresc şi ei iar dacă slăbeşti, scad şi sânii. După ce faci un bebel ai mari şanse să ţi se mărească. Pot creşte şi de la anticoncepţionale, se modifică de la o menstruaţie la alta, nu e bătut în cuie. Important e ca tu să înveţi să te simţi bine cu ei, pentru că atât la sânii mici cât şi la cei mari există avantaje şi dezavantaje. Cei mici rămân fermi mai mult timp, nu e musai să porţi sutiene ca să-i susţii, nu ai dureri de spate de la ei şi nu e musai să faci exerciţii peste exerciţii ca să nu se lase. Eu zic că-i simplu de trăit cu ei, n-ai nevoie de ditai sânii ca să fii interesantă în ochii celorlalţi. Trebuie să te îngrijeşti şi să-ţi pui în valoare ceea ce ai, nu să încerci să suplineşti ceva ce nu ai.
O seară faină! happy

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fetele cresc până la 16-17 ani iar băieții până la 21 de ani!
Pa, pa.

| onasis1961 a răspuns:

Când se termină şi cresterea, adică 18-20 ani! Iar apoi după naştere şi alăptat!

| Flaviucu a răspuns:

Pana pe la 18-19 ani la majoritatea fetelor.

| EvaneSScence a răspuns:

Pana pe la 17 ani. Doar daca te mai ingrasi cresc si pe la 30, dar asa, de grasime.