| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU.Astazi am pus mana pe smoala incinsa si mana mi s-a facut adica pielea mi s-a facut ca un balon mi s-a umflat ma ustura ma doare ce sa fac ca sa imi treaca? Funda...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ambiguitate a răspuns:

Du-te la doctor nu ai ce sa-i faci, du-te la urgente...

3 răspunsuri:
| Yng a răspuns:

Hey. un bun unguent pentru tratarea arsurilor este alifia de galbenele. cel putin mie mi se vindeca arsurile foarte repede dupa ce dau cu ea in locu respectiv. ai putea incerca si un inflamator. recomandabil aulin sau amoxicilina sa nu ti se infecteze. si diminueaza si durerea tongue. iar daca nu rezolvi cel mai bine ar fi sa mergi la un doctor. bafta happy

| chupachups1234 a răspuns:

Du-te la doctor.
P.S. : Chiar trebuie sa scria cu K?

| lokiAlex a răspuns:

Tai'o si i'ati alta laughing