| Noname110 a întrebat:

Buna! Am fost zgariata in palma de o pisica maidaneza aproape pana la sânge, avea pana intr-un an de zile, m-am dus și m-am spălat cu apa și săpun după care am dezinfectat rana cu spirt. Întrebarea mea este daca pățesc ceva…

4 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Normal ar fi sa te duci la spital sau urgente sa faci un antitetanos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și eu am patit-o acum câțiva ani. Mi-am pus spirt pe zgârietură și nu m-am infectat.
Totuși, pentru liniștea ta, mergi la spital și fă un vaccin antitetanos iar data viitoare, nu mai mângâia pisici maindaneze.

| alisa201921 a răspuns:

Dacă te-ai spălat si ai dezinfectat nu vei păți nimic. Pentru liniștea ta, da niște analize.

| Noname110 explică:

Apropo am 18 ani si am vaccinul de 14 ani facut.