| MishaIsMyHero a întrebat:

care e diferenta intre gripa si raceala? FUNDAA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| etudor a răspuns:

Gripa e o boala infectioasa provocata de un virus gripal care afecteaza aparatul respirator iar raceala e o inflamatie usoara datorata schimbarilor de temperatura, frgului, consumului de ptoduse f.reci in raport cu temperatura mediului ambiant dar care netratata poate da complicatii.

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://sanatate.acasa.ro/......a-276.html
O zi frumoasa sa ai:)

| Felys a răspuns:

Gripa este un virus, raceala se face de la stat in curent

| DiamantulAuriu a răspuns:

Http://www.apropo.ro/......ii-3313825
uite aici si diferente si remedii