| Bernardus a întrebat:

ce deodorant pentru barbati fara parfum imi recomandati? (nu am pielea sensibila, doar nu imi place mirosul majoritatii deodorantelor)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Majoritatea deodorantelor dermatocosmetice sunt fara parfum sau extrem de slab parfumate
Vichy, Bioderma, etc.
https://comenzi.farmaciatei.ro/......hy-p301781

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu am vazut unul la Penny facut din ingrediente naturale si fara aluminiu (asta e cel mai important) si fara parfum. Nu mai stiu sa spun cum se numea pentru ca l-am terminat si acum folosesc unul tot fara aluminiu, dar ala era stick (nu roll on) si avea ambalajul alb.

| WhiteLife a răspuns:

Este piatra de alaun, un deodorant natural (doar omoară bacteriile care produc mirosul, nu oprește transpirația). Îl găsești in supermarketuri, eu l-am luat din DM. E ceva mai scum (20 de lei), dar te ajunge și un an.

| assiar a răspuns:

Din cate stiu sunt la auchan deodorante Cosmia si parca am vzt de barbati fara miros