| edaEduarda a întrebat:

Ce parere aveti despre carne? Credeti ca este buna pentru sanatatea noastra, a oamenilor? Vreau raspunsuri pro si contra.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Carnea contine o serie de nutrienti necesari organismului nostru si trebuie considerata cu moderatie pentru o buna functionare.
http://www.i-medic.ro/blog/stil-de-viata-fara-carne-ovo-lacto-vegetarian

Răspuns utilizator avertizat
| nuutzuu a răspuns:

Pe langa ce a spus GabriellaNitu, in carne se gaseste si carnitina care ajuta la arderea grasimilor.

Daca ne gandim la chimicale, plantele sunt si ele de asemenea pline de acestea. happy