| XxPufosheniaXx a întrebat:

Hey TPU!
Cum se pot trata cosurile de pe spate? Nu stiu ce sa ma mai fac cu ele, tot apar si apar si nu stiu cum sa scap de ele. Va rog sa ma ajutati daca stiti cum as putea scapa de ele!
Dau funda pentru cel mai bun raspuns!happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Dupa iarna, corpul tau a acumulat multe toxine care trebuie eliminate. Mananca multe salate, fara ulei de floarea-soarelui. Dupa ce te intorci de la scoala, trebuie sa faci neaparat un dus deoarece transpiratia apare si pe spate, iar cosurile se inmultesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Igiena este vitala. La dus spatele sa fie bine frecat cu buretele sau o perie de baie. Acum vara, ar fi bine sa faci si ceva plaja pentru insanatosirea pielii. Insa tenul gras (nu se refera numai la fata) este dat de alimentatie. Elimina grasimile sau, in ultima instanta consulta un endocrinolog.