| smile20000 a întrebat:

De 2 saptamani imi curge nasul si este infundat si in fiecare dimineata ma trezesc cu o gurere groaznica in gat si nu mai pot vorbi deoarece sunt f. f. ragusita. Am incercat si ceai, am mancat multe fructe pentru vitamine si in fiecare seara am baut o cana de lapte cald si tot nu imi trece! plzzz ajutor! 1

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Du-te la medicul de familia pentru consult pentu ca poate fi o laringita acuta, pe intelesul tau rosu in git, si ai nevoie de antibiotic pentru o evolutie buna; raguseala poate sa mearga pina la disparitia vocii; Nu amina vizita la medic!

| mdany a răspuns:

Degeaba,poate ca ai un virus mai greu de eliminat iar in acest caz ai avea nevoie de anti-biotice.Incearca Parasinusul sau Nurofen Raceala si Gripa, SAU mergi la un consult la medicul de familie.Depinde gravitatea bolii.

| ICanSeeAll a răspuns:

Pai daca e o raceala puternica nu trece doar cu ceai si vitamine. Raceala s-a instalat in organismul tau. Trebuie sa iei ceva mai puternic.Eu zic sa mergi la un medic daca vrei sa iti trece cat mai repede. Succes!

http://vampire-diaries-fan.blogspot.com/

| Stefyyzxx a răspuns:

Cu timpul te vei insanatosi.