| Shin0bi a întrebat:

de 3 zile am infectie la o masea,e destul de mare deoarece mi s-a umflat obrazul si desi am luat antibiotice m-a durut tare, in prima zi am avut temperatura mare, acum in a 3-a zi nu ma mai doare maseaua dar ma sageata capul incontinuu si am temperatura din nou cu frisoane(tremur tare), ce se intampla si ce pot face sa ma fac bine, apropo sunt si un pic racit...dar nu am amigdalitele umflate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dianacuza a răspuns:

Mergi la dentist ca sa iti recomande un antibiotic pentru dezumflarea obrazului, iar apoi vei face tratamente pentru infectie. Mergi la dentist pana nu este pre tarziu. Si eu am avut probleme de genul asta si iti spun din propria experienta ca nu e de joaca cu asa ceva.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| paulacarry a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa continui tratamentul cu antibiotice sa te duci la dentist sa iti scoata maseaua sau sa o plombeze si daca nu scapi de raceala
du-te la medic. Sper ca te va ajuta.

| BlackandWhiteMady a răspuns:

Cread ca ai puroi la radacina maselei.Am avut si eu si crede-ma cand iti zic cat am suferit si eu doar de la o masea...dar du-te la dentist si iti va spune el ce aihappy

| Shin0bi explică:

Am si gatul umflat, fac temperatura si ma sageata capul tare si destul de des.