| SuperGirlPink14 a întrebat:

De la cate luni stau bebelusii in fundulet?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.superbebe.ro/articol_1553/cand_si_cat_sta_bebe_in_fundulet.html
in ziua de azi, unele mame uita sa mai aiba grija bebelusului si il obliga sa stea in fund de la 4 luni, nu este indicat..vad ca nimeni nu mai tine infasat bebele, si ii imbraca direct cu rochite si costumase..bebele va sti el singurel cand poate sta in fund..si tot stie cand sa isi tina capul sus.
O zi frumoasa sa ai:)

| mona a răspuns:

De la 6 luni

| andrei1237 a răspuns:

Bebelusii stau in fundulet de pe la 3-4 luni.

| Dafuck a răspuns:

Gen, 5-6 luni.