| redrouje a întrebat:

Ieri am urcatul pe munte pana la varfu' omu. A batut soarele si m.am ars pe fata. Am ajuns acasa cu ochii rosii adica pupila ochiului si in dimineata asta mi s.au umflat, am pus castravetii pe ochi reci de la frigider si acum s.au desumflat aproape de tot. In schimb ma cam ustura pielea si ochii tot rosii ii am. As vrea sa imi recomandati si mie crema sau picaturi pentru ochi si piela fetei va rog frumos. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tpuu a răspuns:

Si eu am patit, dar nu am fost cu ochii umflati big grin.
eu stiu ca atunci cand esti ars/a pe fata sau pe corp, sa te dai cu iaurt happy. serios, este chiar bun m-am dat si chiar este bun, si cu otet. happy
dar picaturi pentru ochii doar daca te duci la farmacie sa intrebi de picaturi de ochii, pentru atunci cand te ustura.
succes

2 răspunsuri:
| redrouje explică:

Multumesc, vroiam sa mai mentionez ca astazi este ziua de pasti si nu sunt in bucuresti sunt undeva pe langa sinaia abia maine sau poimaine ajung in bucuresti si farmaciile nu prea sunt deschise. Stiti ceva remedii naturiste?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consider ca ar trebui sa mergi urgent la medic. La urgente... ai grija... cine stie ce patesti!