| 1112 a întrebat:

happy. Am o problema si poate ma puteti ajuta cu un sfat.
Ma ustura ochii ingrozitor, imi lacrimeaza intr.una, ma dor si mi s.au umflat putin. Pe langa asta mi.au aparut si niste bubite mai sus de pleoapa aproape de nas, si sunt cam multe. M.am dat cu crema de galbenele [ crema care m.a ajutat pana acum cu tot felul de probleme ] dar nu mai trec, si zici ca mai mari se fac. In fata calculatorului si tv-ului nu prea stau, in ultimu timp aproape deloc. Nu fumez [parintii mei fumeaza], nu beau. Alor mei le.am spus, dar sunt cam nepasatori, spun ca o sa imi treaca. Sunt chiar speriata, pentru ca nu pot sa ii deschid mai mult de jumatate, pentru ca ma dor ingrozitor. Problema asta mi-a aparut de ieri dimineata. Ce sfaturi imi dati? straight face.
Multumesc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Nu trebuie sa glumesti cu ochii! pot fi multe cauze, conjuctivita, alergie dar pana nu te vede un oftalmolog nu se poate confirma un diagnostic.Cred ca esti destul de mare sa mergi maine singura la medicul de familie si el va stabili exact pasii care trebuie sa-i urmezi.Ai grija de sanatatea ta!

5 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Poate ai tras curent happy daca nu iti trece pana maine du-te la un control la ochii.

| claudiu123 a răspuns:

Pune o compresa cu apa rece sau gheata si tine-o foarte usor pe ochi ( nici sa nu te apese prea tare, dar nici sa stea deasupra lor ), iar daca nu reusesti indicat e sa te duci singur/a la doctor...In legatura cu bubitele... Nu stiu ce sa zic. Pot aparea dintr-o sumedenie de motive ( fie o iritatie, fie o acnee, cosuri etc )

| Chrischan a răspuns:

Du-te la medic sau la farmacie 100% o sa iti dea ceva nu sunt sigur la farmacie deoarece in Romania sunt pe mana dar la medici o sa iti dea

| dadionetwothree a răspuns:

Nu vreau sa te incurc, dar si eu am patit asa de la oboseala straight face.
Odihneste-te si nu mai sta in lumina puternica. :*

| miriz a răspuns:

Cred ca te-ai iritat