| Cary1234 a întrebat:

Imi doresc sa slabesc aproximativ 20 kg in 2 luni.Ma poate ajuta cineva cu o dieta fara efect yoyo sau un program de viata sanatos(meniuri, zile)? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu o dieta sanatoasa si fara efecte slabesti 2-3 kg pe luna nu 10

| sierra1 a răspuns:

Prea îndrăzneață țintă. Nici dacă te înfometezi nu faci ce ți-ai propus dar sigur îți pericliezi sănătatea.

| xutza a răspuns:

CAti ani ani?

| Lapadatu_Ovidiu_Mihaita_1993 a răspuns:

Veganismul este cel mai bun remediu pentru mentinerea greutatii normale a corpului. Fara exces de grasime si cat mai putine sanse de imbolnavire la bolile precum ar fi : cancer, boli de inima, diabet, etc.

Iti recomand doua documentare foarte educative despre puterea alimentatiei.
https://www.youtube.com/watch?v=uy1__XsvvXE&list=WL&index=6&t=700s
https://www.youtube.com/watch?v=PZQAMAJZhzE&list=WL&index=7&t=0s