| Callme a întrebat:

Hei! Vreau sa slabesc intre 5-6 kg.dar nu vreau o dieta rapida, sau ceva. poate timp de 2-3 saptamana sau chiar o luna. Stiti vreo dieta fara efect yoyo? Daca da, va rog sa imi ziceti cum se cheama si daca voi ati incercat-o si a functionathappy Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Ah, si ca sa-ti raspund la intrebare, eu am slabit 13 kg in 6 luni aproximativ, scazand cantitatea de calorii din alimentatie ( dar mancand mult, 5 mese pe zi ) si facand sport.

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Slabit sanatos = 2 sau 3 kg / luna, deci 5-6 kg cam in 2 luni.

| Cosmin86 a răspuns:

Pe scurt :

Intai inveti ce sa mananci :

http://www.getfit.ro/......abire.html

Apoi inveti sa-ti organizezi mesele :

http://www.getfit.ro/alimentatie/diete/dieta-pentru-slabire.html

Spor la treaba. Evident, combinat cu sport, daca vrei sa arati bine, sa ai forme.

| rammyy a răspuns:

Buna eu tin o dieta de o luna si am slabit 2 kg p saptamana iti recomand sa folosesti dieda dukan:***