| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU!
intotdeauna m-am confruntat cu un amalgam de probleme.Cauza : familia.
Ultima perioada m-a afectat enorm si cred ca sunt pe cale sa ma imbolnavesc,sau lucrul asta e cert.
Nu prea pot sa respir si tot ma straduiesc sa o fac, incerc sa inhalez aer si nimic. Cu tensiunea stau prost,ori imi este mare,ori mica ,iar bataile inimii cred ca sunt 50/ minut cand ar trebui sa fie mai mult de atat. Mi-e teama ca am sa fac stop-cardio respirator sau ceva de genul. voi ce credeti ?
straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Du-te te rog la medicul de familie, si vorbeste de cele intamplate cu psihologul scolii.
Daca doresti sa discuti cu cineva acum lasa-mi id-ul tau.
Mult Succes si Sanatate!

| Amelya02 a răspuns (pentru MeimeiPinguinu):

Faza e ca nu ma pot duce la medic, si nici cu psihologul scolii nu cred ca pot vorbii, as vrea insa sa stiu daca e grav sau se poate agrava situatia in care ma aflu. Multumesc.

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru Amelya02):

Ti-am trimis mesaj cu id-ul meu.Am sa-ti spun mai multe pe mess

| cmihail a răspuns (pentru MeimeiPinguinu):

Vinzi un medicament "miraculos" sau ma insel? Esti un pic suspect, si nu ai ce sa ii explici fetei, nu ii umple capul cu prostii are nevoie sa mearga la medic si de acolo sa primeasca un diagnostic corect.

Bafta!

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru cmihail):

Da asta i-am spus si eu laughing, eu lucrez ca voluntar la un centru si imi place sa ajut oameni, faptul ca i-am cerut id-ul sa vorbim nu cred ca e ceva rau.

8 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Pana la un consult pe la cardiolog, neurolog ia si tu niste Antistress (de Eurovita) si niste multiminerale cu vitamine (Cosmopharm, sunt mai ieftine, se pot comanda si pe net). Pentru problemele astea necunoscute este bun si biterul romanesc/suedez. Ar trebui sa faci si niste analize, poate in cazul unor minerale trebuie sa iei doze mai mari( Ca, Mg, Zn)

| cmihail a răspuns:

Anxietate,distonie neurovegetativa, mai pe scurt totul este in capul tau, am si eu stari din acestea dupa o perioada mai grea din viata.

| cmihail a răspuns:

Anxietate,distonie neurovegetativa,mai pe scurt totul este in capul tau,am si eu stari din acestea dupa o perioadca mai grea din viata mea.
In mare parte cred ca e mai mult pe baza de stres, incearca sa te relaxezi, presupun ca tot timpul ai o "frica de moarte"

| Amelya02 a răspuns (pentru cmihail):

Multumesc de raspuns, dar e imposibil sa ma relaxez. si sunt sigura ca e ceva mai mult decat anxietatea.