| MădălinaDinu a întrebat:

iubitul meu are o nelamurire in legatura cu penisul lui, si ar vrea sa mearga la un urolog ca sa vada daca are ceva sau nu. Problema e ca ii e rusine sa le zica parintilor lui, cat ar costa o vizita medicala la un urolog din Arges ( pitesti\mioveni )?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Merge la medicu de familie si ii face trimitere la urolog sau medicu de familie depisteaza cauza care o are la instrument.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e cu trimitere de la medicul de familie nu costa nimic

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Toţi minorii au asigurare medicală gratuită.
La fel şi elevii/studenţii, până la împlinirea vârstei de 26 de ani, dacă urmează cursurile unei forme de învăţământ.
De asemenea, şi dacă este angajat sau e în şomaj - are asigurare happy

Deci, în baza unei Trimiteri de la medicul de familie, consultaţia este gratuită ( la un cabinet "de stat" sau la unul cu Contract CAS ).

Toate cele bune.

| untu a răspuns:

Trebuie sa-i spuna tatalui sau ce problema are, dar el trebuie sa stie ce-i de facut pentru a-l ajuta si sa mearga la medicul de familie cu dansul si apoi la medicul urolog din clinica!

| SasNetRomania a răspuns:

Puneti mana pe carte...nu e timpu pentru sex la varsta voastra sau sa fiti obsedati de ceva happy

| MădălinaDinu explică (pentru SasNetRomania):

E virginwinking, nici nu stăm în aceași țară oh go on. Se masturbează doar.winking

| SasNetRomania a răspuns (pentru MădălinaDinu):

1) Daca are probleme de natura medicala sa mearga urgent la doctor si sa nu ii fie rusine.
2) Nu ai de unde sa stii daca un baietel e virgin sau nu(nu e ca la fete).
3) Daca are el doar niste dubii si niste intrebari pentru asta nu trebuie sa mergi la doctor doar sa intrebi pe cineva care a trecut prin problemele lui.
4) lasa ca te masturbezi tu si pentru el laughing

| MădălinaDinu explică (pentru SasNetRomania):

Un băiat e virgin până i se rupe ața, iar lui, încă nu i s-a rupt.

| Quassaar a răspuns (pentru MădălinaDinu):

Îți mulțumesc si eu pentru precizare. Acum, după 20 de ani se sex, aflu de la tine ca am rămas virgin..hehe. Am o ata mai obosita decât ai tu ani....hahaha Daca așa te-a convins ca este virgin, ești tare credula.

| SasNetRomania a răspuns (pentru MădălinaDinu):

Aia so crezi tu minoro nu te mai lua dupa toti retarzii de pe netrolling on the floor iti arat actori de filme porno care au intacta acea ata.
nu mai vorbi daca nu esti in cunostinta de cauza.
ata acea poate sa se rupa, poate nu. majoritatea care o au rupta nu au putut face contact sexual si s-au operat!
sfatul meu sa nu mai vorbesti despre sex ca nu ai nici-o legatura in domeniu si te faci de ras rolling on the floorlaughing

| OnHold a răspuns:

Nelamuriri in legatura cu penisul cam avem toti,noi barbatii adica, si mai ales dupa o varsta, dar din cate inteleg eu, tu te referi la o chestie medicala, si in plus iubitul tau e foarte tanar...Trebuie deci sa-i spui sa ia problema in...serios si sa mearga urgent la medic.Pentru ca nu e vorba de o durere de spate, sau ca nu mai aude bine c-o ureche, sau de vreo banala luxatie la gamba - asta ce povestesti tu e o treaba mult mai serioasa.
Asa ca tine-te de capul lui sa mearga la control.E si-n interesul tau, la urma urmei.