| FeFe_5684 a întrebat:

Hey TPU.nu stiu cum da mi s-a umflat ff tare gingia, inauntru iar acum ma doare ingrozitor. Abia ca pot vbsad. Ce sa fac?sad Help me pls!crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Este o infectie. Trebuie sa mergi la stomatolog, daca nu vrei sa suferi mai mult de atat. El iti va prescrie un antibiotic si in cateva zile vei scapa de problema.
Succes! Numai bine!

| Rayyy a răspuns:

Mai mult ca sigur este o infectie, iti recomand sa consulti un dentist cat mai repede!

| OnUtZzZaAa a răspuns:

Cred cai infectiela gingie sau poate ai puroi nu stiu mai exact du-te mai bine la dentist ptt a vedea ce ai si pentru a te trata

| Marijuana187 a răspuns:

Dentistu'te pastedevil

| maryus1908 a răspuns:

Du-te la dentist poate sa fie o infectie la masea sau dinte eventual sper ca te-am ajutat!

| alecsisa a răspuns:

Spală. te pe dinţi.:d