| Panteraa a întrebat:

Pentru inceput sunt fata. Am 14 ani,1, 70 inaltime si vreo 58-59 kg. E bine? Eu una cred ca sunt cam grasuta si as vrea sa mai slabesc. Voi ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Miiiiiiiih a răspuns:

Nu ești grasă deloooc! Dacă ălea sunt biscuite în dungă nu trebuie să fii și tu. Părerea mea e că arăți foarte bine. și crede-mă că așa e.

9 răspunsuri:
| alin334 a răspuns:

Faaiine numere :X, eu am 1, 85 si 70kg nu stiu cum sa fac sa ma mai ingras laughing

| DubstepQueen a răspuns:

Mananca sanatos (fructe, legume), fa sport zilnic...si mai usor cu fast-food-urile. funda?big grin

| BuBu2006 a răspuns:

Eu am 1.63 si 45 de kg, sunt destul de slaba! depinde cat iti sunt de grele oasele! fa ce crezi happy depinde si de varsta, cred ca atata timp cat esti in crestere nu trebuie sa slabesti decat daca este foarte necesar!

| Miiiiiiiih a răspuns:

Mă omorâții cu întrebările astea. Adică vreau să ziic că ești super okeii. Sună ca și cum ai vrea să auzi de la noi asta. Nu are rost să crești pentru că părerea mea e că încă ești în creștere și ai nevoiee de energie și calciu ( cum ar fi ciocolata pentru energie pentru că până la urmă memorezi la școală și ai nevoie ). În fine, părerea mea asta e. Dacă îți place răspunsu meu okeii. dacă nu thinking Baftă :3

| Panteraa explică (pentru Miiiiiiiih):

Nu vreau sa aud asta de la voi. Doar ca toate fetele din clasa mea au pana in 55 de kg si eu is singura inalta si grasa.Lucrul asta ma speriat mai tare.

| Miiiiiiiih a răspuns (pentru Panteraa):

Nu ești grasă deloooc! Dacă ălea sunt biscuite în dungă nu trebuie să fii și tu. Părerea mea e că arăți foarte bine. și crede-mă că așa e.

| WaNt3D1856 a răspuns:

Este destul de simplu Greutate ideala (kg) = inaltimea (cm) – 100.
Adica 60 = 170-100 60

| pufuulets a răspuns:

La inaltimea de 1, 70 ai trebuii sa ai 60 de kg daca ai 1-2 kg mai putin sau mult nu conteazawinkinghappybig grin...Si nu esti grasuta, nu ar trebui sa mai slabestihappy:**

| AjutorAnorexieBulimie a răspuns:

Ai un Indice de Masa Corporala de aproximativ 20.1 (vezi aici: http://www.anorexie-bulimie.ro/imc.html), deci esti chiar slabuta. Te rog nu slabi, nu ai motive, mai ales ca esti in crestere si organele, sistemul nervos, osos, etc sunt in plina dezvoltare. O dieta acum ti-ar putea face mult rau. Mai uita-te pe site-ul acela ca sa vezi de ce. Te pup!

| LupulDeCaraibe a răspuns:

Da ar trebui sa ajungi la maxim 42-43 kg! BAFTA!