| MarySille a întrebat:

slabesc daca numai mananc deloc paine si nu mai mananc dupa ora 6 deloc? si decat lichidetongue apa, ceaiuri si abdomene
Fundita celor care ma ajutatongue funddaaa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Scherimuvi a răspuns:

Depinde frate si ce lichide mananci poti sa mananci lapte ciaiuri
Nu slabesti deoarece facand abdomene grasimea se topeste datorita exercitiului de a arde calorii si grasimi si se transforma in muschi minunati

12 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Dacă vrei să slăbești, apucă-te serios de sport, și creează-ți un program inspirat!
Fă în fiecare dimineață câte 20 de abdomene și 20 de genoflexiuni, și dacă-ți permite timpul,jogging! El este cel mai important, fiindcă te ajută să slăbești uniform.
De asemenea, ai grijă să nu faci exces de dulciuri, alimente grase, prăjeli, etc., etc.
Seara, nu mai mânca absolut nimic după ora 6 p.m.
În cazul în care se întâmplă să-ți fie foarte foame, mănâncă un fruct.
Nu uita să repeți procedeul cu abdomenele/genoflexiunile și seara. Când te obișnuiești să faci câte 20 cu 20, mărește numărul lor, însă nu brusc, pentru că vei face febră musculară.
Sănătate!

| Belciu a răspuns:

Painea se inlocuieste cu amestec de cereale fierte, orz ovaz secara, cateva linguri pe zi, faci Pilates o jumatate de ora, nu mai mananci grasimi si citesti ce mananca culturistii ca ei sunt excelenti nutritionisti http://www.vindecarenaturista.blogspot.com/......ii-de.html
Aici Pilates:
http://www.vindecarenaturista.blogspot.com/search/label/Pilates

| MarySille explică:

Am uitat sa specific ca lichide beau seara dupa ora 6. multumesc mult

| CristiPavel a răspuns:

Nu e neaparat sa nu mai mananci deloc paine.

Incearca sa mananci cat mai subtirel seara.

Abdomenele nu vor face mare lucru, te vor ajuta dar e nevoie de mai mult. E nevoie de cardio, ceva sport care sa-ti puna tot corpul in miscare, sa transpiri.

Incearca sa faci sport dimineata, atunci nivelul carbohidratiilor din sange e cel mai scazut si corpul apeleaza la "resursele adipoase" pentru energie.

Eu iti recomand alergatul dimineata.

Cateva idei despre sport si beneficiile lui am scris aici: http://castigatimp.com/......sonala-ii/

Incepe treptat, sa nu te fortezi prea tare dintr-una ca nu rezolvi nimic. E important sa faci cat mai des decat doar din cand in cand.

Daca te vei confrunta cumva cu lipsa de chef/lene:
http://castigatimp.com/cum-sa-treci-peste-lipsa-de-chef/

http://castigatimp.com/pas-simplu-prin-care-sa-scapi-de-lene/

http://castigatimp.com/capcana-care-nu-te-lasa-sa-faci-ce-iti-propui/

Cel mai bine e sa te informezi cat mai bine si mai ales de la specialisti, cum faci asta am scris cateva idei pe aici:
http://castigatimp.com/......rsonala-i/

| Dina a răspuns:

Da,desigur ca slabesti,cum sa te tii in forma daca te tii toata ziua numai cu niste lichide, de unde i-ai energia? Asa te poti imbolnavi, si nici nu stiu daca poti rezista sa maninci asa.

| Infernia a răspuns:

Este foarte corect ce ai scris. Mult noroc

| daddu a răspuns:

Da o sa slabesti,probabil cam nesanatos,nu elimina painea,nu elimina dulciurile de tot, mananca foarte putin din fiecare( dulciuri nu zilnic). Abdomene, da sunt bune dar incearca sa alergi.

| Madalina066 a răspuns:

Da, slabesti. Incearca ceaiul de soc este foarte bun pentru slabit. Dupa ora 6 nu mai manca si bea ceai. Incearca sa nu mananci foarte multe dulciuri si grasimi pentru a avea un rezultat cat mai bun.
Mult succes!

| jedfan a răspuns:

Dupa ore tarzi nu e prea bine sa mananci de oarece mancarea se depunde usor pentru ca te culci si nu faci miscare.si nu neaparat sa nu mananci deloc paine 2 feli pe zi e de ajuns si mai putine dulciuri.

| clapperfield a răspuns:

Categoric, cel mai important sa nu bei acidulat, si mai ales sa nu bei sucuri. si sa nu mananci gras!

| StrongM4n a răspuns:

Salutare! Fa cum iti spun eu si totul o sa fie binetongueractica un sport cum ar fi:fotbal, inot, handbal sau in fiecare zi alearga in decurs de 30 min.In dieta ta trebuie sa nu mananci painesi sa nu bei sucuri in general (acidulate si neacidulate), mananca sanatos de 3 ori pe zi iar de la ora 6:00-6:30 sa te opresti din alimentatie, bei doar ceaiuri.Iar pentru un abdomen suplu fa exercitii timp de 10-15 pe zi iar in decurs de 2-3-4 luni, depinde si de tine o sa ai un corp de invidiatwinking Bft

| anonima05 a răspuns:

Salut! Din cate stiu painea ingrasa doar daca este proaspatawinking deci cumperi painea cu o zi inainte si nu ai problemebig grinSi poti manca dupa ora 6 dar sa nu fie gras. Si nu e chestia ca te ingrasi dar mancarea mucigaieste in tinewinking.