| BananaSuparata a întrebat:

Cum slabesc cat mai mult intr-o saptamana? Nu mananc mult, nu mananc dupa 6, fac abdomene etc.dar nu prea slabescthinking. Ar trebuii sa nu mai mananc deloc vreo 2-3 zile?

13 răspunsuri:
| EmaEmax a răspuns:

Saluut! Nu inteleg de unde graba asta, invata sa ai rabdare si vei slabi eficient si sanatos.
Renunta pentru totdeauna la grasimi, zahar si carbohidrati.
Evita sa mananci de la fast-food si bea multa, multa apa.
Cel mai important pas este sa faci mult sport (de 2-3 ori pe saptamana).
Mananca salate,supe, fructe, iaurturi naturale, lactate slabe, cereale integrale si carne slaba.
Daca vrei sa fi slaba si sa te menti toata viata in forma atunci trebuie sa respecti acest regim de viata intotdeauna desi nu strica ca uneori sa mai mananci cate o prajitura.
Bafta!

| Sara2 a răspuns:

Poti slabi 5 kg in 9 zile dar este f periculos
3 zile - doar fructe (orice fruct)
3 zile - doar legume (orice leguma)
3 zile - fructe legume + 1 iaurt
daca nu trisezi slabesti 5 kg garantat dar iti poate pune sanatatea in pericol

| VadTot a răspuns:

Fast Food? Cipsuri? produse patiserie? pizza? Bauturi acidulate?
Joi pe prima tv la ora 20:30 este o super emisiune care te ar ajuta foarte mult.Ti o recomand! Succes
Am uitat sa ti mai spun ceva..Alimentele de mai sus..sa le stergi de pe lista..succes!

| Anddreee a răspuns:

Nu slabesti pentru ca abdomenele nu slabesc. Si nici infometarea.
Trebuie sa faci exercitii cardio (care iti ridica pulsul - gasesc pe youtube) si sa ai vreo 3 - 4 mese pe zi.
Ai voie sa mananci branza, iaurturi 0, 1% grasime - max 2%, oua, carne de pui/vita/peste ( la cuptor, fiarta sau in tigaie fripta, adica fara ulei), legume ( cartofi mai rar), leguminoase ( mazare, linte, naut, pastai...), fructe( sa ai grija cu ele ca ingrasa - nu manca prea multe).
Apa multa.
Sa nu mananci dupa ora 18 este o prostie. Asta doar in cazul in care te pui la somn la ora 21, pentru ca ultima masa trebuie sa fie cu 3 ore inainte de culcare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crezi ca nemancand slabesti? Sa fim seriosi..ai nevoie de multa miscare si sa elimini multe alimente din alimentatie, cred ca deja vine ca ceva natural si stiut de toti.Iti dai seama si tu ce ingrasa si ce te mentine.Ai grija cum executi acele abdomene,fiindca poti face masa musculara pe dedesubtul grasimii, datorita exectutiei si pozitiei incorecte.

Si eu am slabit semnificativ, dar am depus multa masa musculara, si ma bucur de consitutia mea.

Vrei mai multe informatii? Cauta-ma la theempressofart@yahoo.com

Spor.

| karsivan a răspuns:

Nu cum sa faci asta e o prostie, i-ti trebuie o dieta sunt detule pe net, dar, in general nu manici paine deloc zahar sau dulciuri orez sau paste si nici cartofi. Treci pe salata verde cu gratar de vita sau pui lactate degresate cite un fruct si apa multa sau ceai de fructe cu inducitor.

| Zaied a răspuns:

Eu am slabit 6 kg in 2 saptamani dar din greseala.A fost o perioada grea pentru mine timp in care mancam 1-2 ori pe zi (gustari nu mese), beam numai sucuri si dormeam 4-5 ore pe noapte si nu ieseam din casa.Nu recomand regimul asta Un alt factor care slabeste e stresul.

| EmaEmax a răspuns (pentru Zaied):

Depinde,unii oameni cand sunt stresati incep sa manance din ce in ce mai mult (cazul meu)

| PandaBear7 a răspuns:

Nu te infometa! majoritatea supraponderalilor se infometeaza si gresesc. incearca sa renunti la dulciuri, sa mananci sanatos: fructe, legume, salate... fa sport. rezultatele vor aparea in timp, dar daca duci un stil de viata sanatos nu vei putea gresi. si mai e varianta a 2a, poate nu poti slabi, nu te mai chinui ca iti faci rau, accepta-te asa cum esti.

| mirelaaamira a răspuns:

Daca te infometezi 2-3 zile nu rezolvi nimic, te poti imbolnavi. Mananca mai multe fructe si fa exercitii combinate:cardio, pentru picioare, pentru muschii fesieri si pentru solduri. Gasesti pe youtube o multime de exercitii ce te vor ajuta

| xXTrollXx a răspuns:

Nu conteaza daca mananci sau nu, ar trebui sa faci exercitii regulat.De exemplu sa faci alergare usoara 2, 3 ore pe zi si sa vezi ca intr-o saptamana slabesti destul de mult

| BananaSuparata explică (pentru xXTrollXx):

Fac inot de vreo 4 ani, cate 5h pe saptamana.

| beatricestefania a răspuns:

Daca nu mai mananci, nu inseamna ca slabesti, nu o sa faci nimic doar o sa te infometezi.Nu incerca sa slabesti mai mult de 2 kg pe saptamana.
si eu sunt grasa am 12 ani si 57 de kg la 1.56 m. am tinut si eu un regim ca al tau si nu am slabit mai mult de 3 kg. incearca sa nu mananci paine si grasimi si sa faci mult sport.