| Camelia_7710 a întrebat:

Cam cate kg as putea sa slabesc intr-o luna daca mananc normal [nu in exces ca inainte] fara paine, si fac 30 de abdomene in fiecare zi?happy

Răspuns Câştigător
| Cinderella_3550 a răspuns:

Asta depinde de metabolismul fiecarei persoane in parte. din cate stiu intr-o luna este sanatos sa slabesti cel mult 3kg pentru a nu-ti deregla metabolismul si pentru a preveni efectul jo-jo. conteaza si ceea ce mananci. trebuie multe fructe, legume, apa multa, ceea ce se stie deja. dar in principiu poti manca cate putin din orice. sunt de acord cu alina, care a spus ca in dieta ta trebuie sa ai multe vitamine.
iar in legatura cu exercitiile, cel mai indicat ar fi sa mergi la un antrenor de fitness sau macar sa-i ceri sfatul unuia, pentru a-ti spune exact ce fel de exercitii ai nevoie pentru a slabi. ca de exemplu multe exercitii nu fac decat sa transforme grasimea in muschi, ceea ce nu e prea placut.
oricum, succes cu dieta!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

6 kg sunt suficiente, sa nu slabesti mai mult ca nu este bine, trebuie sa nu lipseasca alimentele in vitamina D (apar problemele osoase), inlocuieste painea cu o lingura de orez.