| TheBlackSwan a întrebat:

Daca vreau sa slabesc, trebuie sa nu mai mananc paine deloc? de nici un fel?

24 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall! Trebuie sa faci miscare. Coarda, alergari, bazin. Hrana, cat cuprinde! La Multi Ani!

| blondutzata a răspuns:

Organismul unui om are nevoie de paine si de mancarehappy daca vrei sa slabesti fa sport nu manca seara happy asta este tot ce trebuie sa faci....nu renunta la maine ca o sa iti para rau ca o sa te distrugi... sper ca ti-am fost de folos :*

| lifeisperfekt a răspuns:

Da,painea ingrasa, dar este sanatos sa mananci macar o felie de paine pe saptamanabig grin.

| WR104 a răspuns:

Deloc nu, de fapt e vorba de caloriile pe care le contine painea care sunt destul de multe, daca maanci 2 felii de paine pe zi nu conteaza atat timp cat faci si ceva miscare sau celelalte alimente pe care le consumi tu nu sunt foarte bogate in calorii.
Succes!

| raluk27 a răspuns:

Poti manca paine, dar putina si preferabil neagra. Nici sa renunti de tot la paine nu e bine. Painea contine fibre si carbohidrati si ajuta la functionarea corecta a organismului. Daca simti nevoia (deci nu e obligatoriu), mananca o singura felie de paine neagra, prajita sau nu, de preferat dimineata. Presupun ca nu mai este nevoie sa mentionez ca trebuie sa faci sport o ora pe zi.

| supermamici a răspuns:

Nu e adevarat:
Nu trebuie să-ţi fie frică de pâine. Untul, margarina sau brânza sunt alimente care îngraşă şi nu pâinea. Vom spune asta cât de des este nevoie-grăsimea îngraşă. Dacă nu crezi acest lucru, compară următoarele valori: un gram de carbohidraţi are 4 calorii, un gram de proteine are 4 calorii, un gram de grăsimi are 9 calorii. Aşa că care dintre acestea îngraşă?
Pâinea, o sursă naturală de fibre şi carbohidraţi complecşi, este bună pe perioada dietei. Omul de ştiinţă norvegian Dr. Bjarne Jacobsen a descoperit că oamenii care mănâncă mai puţin de două felii de pâine pe zi slăbesc cu aproximativ 500 de grame mai puţin decât cei care mănâncă mai multă pâine. Studiile arată de pâinea chiar descreşte apetitul.

http://www.supermamici.ro/arderea-grasimilor/

Iti recomand sectiunea de nutritie a acestui site: http://www.supermamici.ro/sanatate/nutritie/

| Almássy a răspuns:

1 felie pe zi ajuta la diegestie

| Different69 a răspuns:

Daca mananci panine neagra e ok...dar si paine alba daca manaci 1 felie 2 pe zi

| AmanoYuno a răspuns:

Nu e obligatoriu dar nici recomandat.ar fi bine ca daca mananci sa nu fie multawinking

| IepureleCuLopată a răspuns:

Poți să ții o dietă regulată, unde poți mânca orice, dar trebuie să faci exerciții fizice.

| Lykan a răspuns:

Painea contine foarte multe kalorii dar stiu ca puteai sa mananci paine de casa succes

| Lora1 a răspuns:

Nici un fel deoarece toate felurile ingrasa dar mai poti manca panie din cand in cand dar nu prea multa happy

| MotanuJmekerit a răspuns:

Daca vrei sa slabesti trebuie sa faci sport : sa alergi sa faci abdomene... si d'astea daca reduci din mancare numa te distrugi singurhappy asa mai bine faci sport daca vreiwinking. Bafta

| RawGrey a răspuns:

Intr-un fel da nu mai trebuie sa mananci dar trebuie sa faci mult sport si sa injumatatesti portia de mancare nu neaparat sa te infometezi si da. sa te hidratezi!

| Turok90 a răspuns:

Poti să manânci pâine. Acum nu să te îndopi, dar bineînteles să faci si sport.

| gabi13579 a răspuns:

Am auzit ca painea de secara ajuta

| danceisme a răspuns:

Nu neaparat deloc.Painea alba este interzisa, iar painea neagra trebuie mancata in cantitati mici(preferabil 3 feli pe zi).

| Andreea9595 a răspuns:

Nu trebuie sa mananci paine deloc seara, dar dimineata poti manca cata vrei.

| Deyaforyou a răspuns:

Pai,daca nu poti DELOC sa te abtii de la paine,(mai ales alba) incearca painea integrala.Recomandata este cea de la Savoria pentru rezultate optime si naturale.Succes!

| Veneficiis a răspuns:

Paine neagra poti sa mananci.

| briinfinity a răspuns:

Nici chiar de loc, dar niste paine neagra cu cereale integrale, e ok.

| aLynDJ a răspuns:

Asta cu painea e o mare prostie
Du-te la sala e cel mai sanatos
Mananca multe fructe, legume crude

| elavy23 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti...nu lua in considerare prostiile astea....mananca regulat, si fa-ti un abonament la sala, fa sport si in cateva luni o sa vezi rezultate.si eu am incercat fel de fel de diete dar nu a mers.cea mai eficienta metoda e sa te apuci de sport

| chichipont a răspuns:

Am auzit ca painea neagra ajuta.big grin