| coopilluu a întrebat:

Hey! Trebuie sa mi se scoata nervul de la o masea, dar este o problema medicul meu dentist este in concediu, iar eu trebuie sa ma duc la altul si mie imi este frica de dentist si doar in el am ceva incredere. :-s:-ss. Doare cand ti se scoate nervul? Ce sa fac?:-ss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| SangJin a răspuns:

Sincer-sincer? N-ai vrea sa stii. Da, iti face o anestezie amarata, insa tot doare. da, doare ca dracu'. mi s-au scos nervii de la doua masele de la doi dentisti diferiti si a durut la fel de tare. Nici nu vreau sa-mi amintesc. la un moment dat ia o chestie subtire si ascutita (pesemne ac, eu nu prea tin ochii deschisi la dentist), si ti-l baga in gingie si tot scormoneste in cautarea nervilor. Da, nervilor, ca sunt mai multi la o masea. Nu stiu cati, dar mie mi s-au scos de la o masea mai mult de 4. Chiar doare, nu vreau sa te sperii; mie mi s-au scos de la o masea cand aveam nb 12 ani si in timp ce aia lucra acolo eu transpiram la greu pe scaun si nu mai puteam suporta mult. Insa oricum dupa ce ai trecut peste, stii ca chiar o sa ai mai mare grija asupra cavitatii bucale si nu numai. Scuze, n-am vrut sa te sperii, dar pe mine personal anestezia nu cred ca a mers. Bafta si sper sa se termine repede; D

| Sinedd a răspuns:

Nu-ti fie frica, ce rau poate sa-ti faca un stomatolog?!
Majoritatea stomatologilor sunt de treaba. Nu-ti fa griji!
O sa doara, dar o sa fie bine apoi!happy

| Min4 a răspuns:

Si mie mi-a lipsit medicul dentist cand am avut astfel de probleme...si crede-ma mie mi-e mai frica de dentisti ca oricine altcineva. Dar iti poti intreba prietenii, poate ca ei au un medic bun la care te poti duce si tu.Cat despre nerv...nu doare pentru ca te anesteziaza happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai lin nu doare raw intai iti face injectie in gingie si pe canal cand iti face injectie pe canal te doare pic iar apoi amorteste si iti scoate nervii
ti-o recomand pe Moldoveanu Daniela e ffff buna si lucreaza fin sta in Campina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu te teoare

| Justina10ify a răspuns:

Doctorul îţî amorţeşte maseaua şi nu te doare deloc!

| IonelBGVasile a răspuns:

Suntem o echipa tanara dar avem ambitii mari. Avem doua birouri in Constanta si la Dobrich in Bulgaria.
Oferim SERVICII CORECTE la PRETURI CORECTE.
Avem colaboratori in Bacau, Brasov si Iasi.

Big Like
http://www.asigurari-bulgaria-ieftine.ro
www.asigurari-bulgaria-ieftine.ro