| tl34 a întrebat:

Hey! V-am intrebat ce sa iau ca sa imi treaca un herpes de la gura si multi mi-au spus sa iau aciclovir.In legatura cu acest medicament, cam cat de repede pot scapa de herpes cu aciclovir? Si este sub forma de crema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Generalul a răspuns:

Cu aciclovir crema trece destul de repede, in 2-3 zile maxim. bineinteles, durata de vindecare poate varia de la caz la caz

| marcous a răspuns:

Aciclovir crema sau Aciclovir tablete.
In cateva zile trebuie sa observi o diferenta notabila, depinde de la organism la organism.

| RedHead25 a răspuns:

Da este crema, acum depinde si de organismul tau, mie imi 3-4 zile imi trece, daca nu ai la indemana crema poti folosi un cub de gheata pe zona unde ai herpes.