| Mitss a întrebat:

Hey! Vreau si eu o parere...happy
De aproximativ doua saptamani ma simt foarte obosita, am dureri de cap, ameteli, greata, nu am pofta de mancare, iar cand mananc am dureri de stomac. Am fost la doctora de familie care mi-a zis ca am ceva cu stomacul sau ficatul, nu am inteles foarte bine ce a zis, mi-a dat: no-spa, omez si colebil si m-a trimis sa-mi fac o ecografie abdominala + sa tin un regim alimentar.
Eu una am citit pe internet si mi-am regasit simptomele dar nu la probleme cu ficatul sau stomacul, ci la anemie.
Voi ce credeti?
Vreau si eu parerile voastre.
Ms anticipat! funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| emy a răspuns:

In primul rand, simptomele multor boli se aseamana si nu poti sa-ti dai seama exact despre ce e vorba.Fa ce ti-a zos medicul de familie.Dar cel mai bine ar fi sa mergi si la un medic internist.Acesta din urma este cel mai in masura sa-ti spuna ce ai de facut.Bafta si multa sanatate! Doamne ajuta!

| AnDrEeA8039 a răspuns:

S-ar putea sa fie si anemie, dar mai bine urmezi sfatul doctorei si ii poti spune parerea ta

| IzzyNailart a răspuns:

Doctorul ti-a spus sa te duci sa faci ecografie abdominala deoarece este posibil sa ai gastrita. In acelasi timp poate sa fie vorba si despre o anemie. Poate ca ai avut o perioada de stres mai lunga, poate ca duci lipsa de anumite substante de care are nevoie corpul. Nu este ceva de care sa te sperii. Tu du-te si vezi ce iti zice la ecografie si asa o sa stai mai linistita.