| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor!
am o problema de sanatate
totul a inceput cu o durere de burta dupa 2 3 zile am inceput sa simt arsuri in piept dureri de spate n-am pofta de mancare imi e grata cateodata oboseala.am fost la medic si mia dt omez 7 zile
mia dt un regim si a spus sa ai spun cum ma simt dupa 5 zile de omez 1pe zi cu 30 de min inainte de masa este a3a zi si nu prea ma mai arde dar oboseala greata si fara pofta de mancare a spus da daca nu ma simt bine dupa 5 zile ma trimite sa fac o radiografie la stomac poate fi de la stomac sau daca nu am nimica la stomac
fac analize de sange si urina? ca sa iasa ce am?
va rog raspuns si mentionez ca totul a inceput dupa ce am mancat caise cu sare amestecat cu energizant

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| NonEinstein a răspuns:

Simptomele tale indică o gastrită mai ales că ai mîncat ce ai mîncat, oricum trebuie să te consulte un specialist, dar pareera mea este gastrita.

| blojutrr a răspuns:

Pai nu exista "radiografie" la stomac...eu zic sa te duci la o policlinica sa iti faci o ecografie la stomac daca ce zici tu acolo persista si daca iti simti abdomenul rigid, ai greturi, dureri, arsuri dupa masa e posibil sa ai ulcer la stomac dar asta e doar o parere nu te speria...cel mai indicat e sa faci o ecogravie si vei afla concret!