| DaReZon a întrebat:

Heya. Astazi m-a muscat ori zgariat cu coltul cainele meu la mana. A iesit foarte putin sange si cand m-am spalat pe maini nu aveam nici un semn. Este posibil sa fiu infectat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| deea1919 a răspuns:

Daca e vaccinat si toate cele nu.Doar e cainele tau tu stii daca e bolnav sau nu.

Funda?

| Amilik a răspuns:

Infectat cu ce? Cainele tau e bolnav? Daca e sanatos nu ai de ce sa iti faci griji.

| Crucified a răspuns:

Daca i-ai facut vaccin, nu! Ca sa nu te mai doara pune spirt.

| Empathizer a răspuns:

Daca e cainele tau si e vaccinat, nu exista riscul sa turbezi. Daca te-ai spalat imediat cu sapun si apa din abundenta, probabil ca n-o sa faci nicio infectie, Dezinfecteaza-te cu apa oxigenata. Daca te-a "capsat" cu coltii mai profund, mergi la medic sa faci si antitetanos.

| numaisuntofetita a răspuns:

Eu cred ca nu daca are toate vaccinurile facute dar trebuie pentru orice eventualitate sa te duci sa iti faci un antirabic!