Întrebare recomandată | Ioioana13 a întrebat:

Heyy. Cate luni trebuie sa faci kinetoterapie pentru lordoza?
Știu ca la scolioza se fac 6 luni, dar nu știu la lordoza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Heyy"

durata kinetoterapiei este in functie de:

-Varsta, starea generala de sanatate si istoricul medical
-Cauza care a declansat lordoza
-Gravitatea afectiunii
-Prognosticul referitor la evolutia bolii

așa că nu merge cum vrei tu, pocnind din degete...

| Ioioana13 explică (pentru sierra1):

Știu asta, draga.
Mă refeream la alt ceva

| sierra1 a răspuns (pentru Ioioana13):

~ Ioioana13: Mă refeream la alt ceva~

dacă referirea e doar in capul tău, noi de unde să visăm ce vrei. Eu ți-am răspuns EXACT la intrebarea pusă.

cu plăcere!

| Freya1 a răspuns:

Cred ca depinde de la persoana la persoana și de la medic la medic.
Vorbește cu medicul si cu kinetoterapeutul.