| NotAllowed a întrebat:

Heyy! De vreo doua săptămâni nu mai auzeam cu urechea dreapta.Am crezut ca nu e nimic grav Dar când am fost la medic mi-a spus ca am otita(dar era primul stadiu, nu mi se perforase timpanul încă.Mi a dat niște picături pentru ureche si ceva de gat pentru ca avusesem o răceala.Dar totuși iau tratamentul de o săptămana si încă nu s-a vindecat.Mentionez ca nu m-a durut urechea si nu am avut febra mare de 39-40, doar diminuarea auzului.Ar trebui sa mai iau tratamentul încă vreo săptămana sau sa merg la alt doctor? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AndreiWeisz a răspuns:

Si eu am avut otita, dar cand am fost la medic deja trecusem de etapa de perforare a timpanului. Oricum, ideea era ca nu mai auzeam nici eu cu o ureche. Mi-a dat si mie niste picaturi doar si am luat vreo 2 saptamani si nu s-a schimbat nimic, deja ma gandeam ca o sa raman surd laughing Pana cand intr-o zi, asa din senin, la sala, am cascat si mi s-a desfundat urechea.
Deci stai linistit, dureaza cam vreo 2 saptamani pana cand va reveni la normal.

| NotAllowed explică (pentru AndreiWeisz):

Pff mersiii! Si eu ma gândeam ca poate rămân surd ...mersi oricum ‼️