| Becca_Rebecca_1997 a întrebat:

Ce pot face daca ma doare urechea de la otita? Am fost la doctor m-a durut o ureche dupa nu ma mai durea deloc si acum ma doare cealalta ureche.dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
mariana
| mariana a răspuns:

Posibil ca ai facut otita si la cealalta ureche.
La farmacie se gaseste solutie auriculara, pe care daca o picuri in ureche te ajuta sa-ti treaca durerea si in acelasi timp sa se vindece inflamatia respectiva.
Pune ceva vata in ureche pentru ca, zona respectiva sa se mentina calda. Daca durerea nu cedeaza, este necesar sa mergi la medic pentru a stabili ce tratament trebuie sa urmezi si ce diagnostic ai.
Un gand bun si multa sanatate.