| PaulaaIoanaaaaaa a întrebat:

Hi! Am o intrebare: Ce pot manca dupa operatia de apendicita la vreo 5 zile? Multumesc anticipat! :X si am neoie urgenta de sfaturi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| skumpikkk a răspuns:

M-am oprerate si eu acum o saptamana daca ti-au dat drumu din spital mananca carne fiarta lecume fierte si carne pe gratar fara paine dupa 2 saptamani poti manca o felie de paine la masa dar iti spun eu o sa slabesti de tot apropo si mult ceai:d
sper sa te ajute

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ALIMENTE NERECOMANDATE

Sunt absolut interzise fructele, citricele, mancarurile grase, untul, iaurtul, branza, carnea grasa, orezul copt sau prajit, alimentele grele sau prajite,
jeleu, gem, sosuri, otet, bauturi alcoolice, ceai negru, cafea fierbinte, ardei iute, ciuperci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sant interzise alimentele care fermenteaza in stomac, sau produc gaze si balonari fiindca impiedica vindecarea interioara a taieturii.

| Mădălina31000 a răspuns:

Piure de cartofi.
Orez fiert.
Supa de pui.
Sa nu mananci nici-un fel de fructe!
[Funda?puppy dog eyes]