| FunkySmile a întrebat:

Hi. De cateva zile ochiul stang pare mai mic, iar daca stau prea mult la calculator imi lacrimeaza si imi vine sa imi suflu si nasu. Se poate sa fi racit? Mentionez ca eu am purtat ochelari pana la 7 ani permanent, pe urma mi s-a dat doar la citire, tv, pc. Si i-am purtat o vreme asa iar de la 10 ani am renuntat la ei de tot desi si acum 2 ani mi s-a supus sa ii mai port. Iar de 2 ani nu am mai fost la oftalmolog desi trebuia sa ma fi dus acum un an jumate. Acum am 16 ani tongue. Idei ceva sad. Poate m-a tras curentu sau nu stiu...straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| cockye a răspuns:

Poate ai o problema sau te-a tras curentu, poate ai ochiu mai sensibil o sa te faci bine.Bafta