| Lya a întrebat:

Hi!
De ceva vreme incoace a inceput sa ma doara capul foarte rau si ochii, mai ales dupa ce citesc sau stau la calculator. Nu port ochelari, dar cate odata mai se intampla sa ma fortez ca sa citesc. Se poate sa fie o problema cu ochii? Oare daca ma duc la doctorita de fam. si imi da trimitere la control de ochi (in caz ca trebuie), imi face pe gratis controlul? Merci:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Sigur ca nu ar trebui sa platesti daca te duci in policlinica la oftalmologie cu bilet de trimitere de la medicul de familie. Avand in considerare simptomele expuse mai sus, eu zic ca este imperios necesar un control oftalmologic cat de curand.

1 răspuns:
| plinadeviatasidesperanta a răspuns:

Daca nu ai peste 18 ani ar trebui sa iti faca gratis, trebuie sa mergi sa vezi pentru ca asa am patit si eu, si acum port ochelarii.Numai sta pe ganduri si du-te la un control, apropo o consultatie nu costa mult...