| MymyMihaela a întrebat:

Vreau sa va cer un sfat. happy Deci, port ochelari de pe 3 septembrie. Cand am fost la control doctorita mi-a spus sa ma duc la control dupa jumatate de an sau chiar un an. Problema este ca de ceva vreme, in momentele cand ii port ma doare capul si ma dor si ochii. Nu am fost la control la jumatate de an, deoarece mama e in Italia si nu am cu cine sa ma duc. Imi face rau cu ceva daca iau o pastila de cap cand ii port? Sau mai bine sa nu ii port? Sa ii port pana in august (atunci vine mama din Italia si ma duc la control)? Sa astept? Sau ce sfat imi dati? Dau fundita. :3

1 răspuns:
| ThatsTheSpirit a răspuns:

Eu zic că e posibil să ai nevoie de alte dioptrii. Dacă durerea de cap e insuportabilă, atunci poartă-i mai rar, dar nu renunţa la ei de tot. Mergi mai întâi la control când va veni mama ta în ţară, iar doctorul va şti ce e de făcut.