| myhaitza_3919 a întrebat:

Hihappy...imi puteti recomanda un program de exercitii fizice care sa dezvolte aproape toti muschii corpului...deoarece la sala nu am fost acceptatcryingstraight face... Dar vreau ca programul sa dea roade in maxin o luna constanta de exercitii! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ciorex a răspuns:

De ce nu ai fost acceptat la sala? e cam dificil sa obtii rezultate vizibile intr-o luna.plus ca, corpul nu trebuie solicitat foarte tare, trebuie sa ai rabdare si cere sfatul unui specialist.sa iti dezvolti aproape toate grupele de muschi ai nevoie de multe aparate si asta doar la sala gasesti. daca iti permiti, cumparati-le tubig grin

Incearca la alta sala

5 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Daca te-ai dus si la sala cu aceleasi pretentii. Toti muschii in maxim o luna... cred si eu ca nu te-au acceptat tongue
Regula de aur! "Ca sa faci muschi, trebuie sa tragi la sala mult si bine". Nu exista ocolisuri sau scurtaturi... (sanatoase).
Bafta, Shin.

| casperboyy a răspuns:

Subscriu la ce au scris majoritatea de mai sus. E bine ca te-ai hotarat sa faci un pas spre o viata mai sanatoasa. Acum insa nu te grabi. Nu exista asa ceva ca o luna sa devi un mic Mister Universe. Depinde de starea ta actuala de sanatate. Ai greutate in plus fata de BMI sau in minus. Sala e asa de fite daca ai ambitie poti sa arati bestial si fara sa te duci la sala sau cel putin cu achizitii minime si un pic de spatiu in casa (o minge medicinala, gantere si extensoare). O bicicleta sau alergat pentru cardio. Si o banca de abdomene. De asemenea si alimentatia e super importante. Poti sa alergi si sa te dai peste cap nu 1 luna 1 an ca nu o sa se intample nimic daca nu reusesti sa faci un balans intre carboh/proteine/grasimi. Cauta pe net exercitii videouri ajutatoare gaseste pagini cu anumite retete culinare si vezi pe propria piele ce merge mai bine.

| kake a răspuns:

Nici un program nu te face Arnold intr-o luna.
Sigur ca tonus poti sa te simti mult mai bine si dupa o luna dar rezultate vizibile nu apar decat dupa 6-12 luni, in functie si de capacitatea corpului tau.
Ce nu inteleg eu este cum adica nu ai fost aceptat la sala?

| gaby_6279 a răspuns:

Ridico pe bunica, sora, fratele in brate timp de o luna si vezi tu rezultat fiarele sunt de tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mergi la un bazin de înot.
Este singurul sport care dezvoltă toți mușchii organismului.
Succes.
Pa, pa.