| BLURRR a întrebat:

Hi there! EMOTIVITATE oare cum Dumnezeu pot sa scap de ea.La mine se manifesta prin traspirati si roseata fetei. Ce credeti ca ar trebui sa fac pentru a scapa pentru ca pur si simplu nu se mai poate. Cam ce fel de exerciutiu ar trebui sa practic pentru a controla emotiile.Va rog dati-mi ca un fele de tema care sa dea roade. La mine emotivitatea nu ii chiar asa de groasnica.La mine apare doar cand dialoghez cu persoane de sex opus (sunt baiat), mai pe scurt fete necunoscute si imi este frica de a fi pus in situatii jenante in fata clasei sau ori unde altundeva... FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Salut! 1)Emotivitatea are o cauza profunda. (probleme de familie,in coliparie sau acum, deceptii,dezamagiri etc) deci e destul de greu sa scapi de emotivitate fara un psiholog- dar chiar si asa, problema asta se rezolva in zeci si zeci de sedinte costisitoare!
Singura varianta la indemana, este sa mergi la o Farmacie Naturista, si sa ceri un supliment pe baza de( Valeriana + Passiflora) -si sa le iei conform prospectului, sau indicatiilor farmacistei.
Ca exercitiu:
Inainte sa vorbesti cu fata respectiva rtage aer adanc, apoi expira usor acel aer. Repeta-l de cateva ori, si cu siguranta, iti va fi mai usor (e cel mai bun exercitiu)- considerat de specialisti!
Succes la fete!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pai incearca sa comunici cat mai mult, sa zambesti tot timpul, trebuie sa-ti spui tie:"POT, SA FAC ASTA".
Ce puii mei?
Doar nu-s mai prejos cu nimic fata de altii.
Trebuie sa ai incredere in tine.
Te pup!

| BLURRR explică (pentru anonim_4396):

Pai cum pot incepe o conversatie? ex big grin