| MsDeAJutor a întrebat:

Peste 3 luni fac 15 ani si ma lupt cu acneea din clasa 5a, nu mai stiu unde sa cer ajutorul si m-am gandit sa postez aici..LA mine acneea se manifesta si cu roseata pielii in special pe obraji,barbie, nas si o parte din frunte. acum parca am mai scapat de cosuri dar roseata nu dispare si roseata o am in permanenta.Nu mai stiu ce sa fac ca sa scap de ea am facut o sumedenie de tratamente si nu au avut rezultatul dorit, imi e rusine sa ies in public va rog pe cei cu experienta sa imi spuneti cum pot sa scap de ea nu conteaza in cat timp daca e garantat,

2 răspunsuri:
| Cristian3 a răspuns:

Buna,eu zic sa mergi la un dermatolog, acum depinde de noroc daca nimeresti unu bun care nu te va stoarce de banii, dar poti incerca! Si daca nu cel mai la indemana lucru pe care il poti face e sa intrebi la faramacie! Succes in aceasta 'batalie' si eu am si stiu cum e.

| Ritsuko a răspuns:

Incearca pudra mentolata din aceea cu care se dau bebelusii la fund, e foarte eficienta, adica te dai cu ea pe fata si sta o ora doua apoi te speli pe fata cu sapun si apa calda macar de doua ori. Faci asta zilnic pana o sa innebunesti dar macar o sa vezi efectul. Pudra e maxim 7 lei si o cumperi de la farmacie deci nu e periculoasa ca alte metode la care sa ai reactii urate.Am incercat deci iti recomand.happyBafta la liceu!