| TheGrooveStreet a întrebat:

Daca fac flotari pana la epuizare (pana numai pot sa ma tin pe maini), e de bine sau e de rau?:-s. Ce trebuie sa consum(alimente) sa creasca masa musculara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E rau pentru ca fortezi prea mult muschii si poti sa faci febra musculara. E indicat sa consumi vitamine si sa faci o dieta ca sa creasca muschii bine, un nutritionist sau la sala obtii mai multe informatii pentru masa musculara.

| baru a răspuns:

Sall. Daca faci flotari peste limita, nu vei face masa. Masa se face cu greutati mari si serii putine. Fibrarea se face cu serii multe chiar foarte multe gen flotari. Inca ceva. Flotarile se fac in pumn nu in palme. Pa!

| BSM a răspuns:

E bine daca vrei sa faci febra musculara!
Mai bine faci jumatate.
Si trebuie sa consumi alimente cat mai sanatoase! happy

| ExtremeAnswer a răspuns:

Mancaruri cu multe proteine

| Mateiax a răspuns:

Daca faci pana la epuizare flotari si nu-ti folosesti si alti muschi, cu siguranta e de rau. Iti sugerez sa incerci cat mai multe combinatii de exercitii. Azi faci bicepsi, tricepsi, maine faci piept, poimaine faci picioare si biceps. si tot asa. Iti poti gasi usor niste modele de antrenamente pe google. Si daca vrei sa iti creasca masa musculara, poti pur si simplu sa mananci alimente bogate in proteine, cum ar fi ouale, carnea de porc in special, lapte. Un sfat pentru tine ar fi sa nu iei prostii din astea gen prafuri, si proteine din astea ce le bei. Am destui prieteni care au facut-o si acum regreta.