| Mihay996 a întrebat:

Ce exercitii sa fac pentru a-mi intari masa musculara si ce alimente trebuie sa consum?

Răspuns Câştigător
| CeVorbestiMa a răspuns:

Orice fel de exerciti sunt bune, dar ai grija sa nu mancanci paste, prajeli.paine si dulciuri.

| Cosmin86 a răspuns (pentru CeVorbestiMa):

Pastele sunt o sursa buna de carbohidrati

alt copil mic...

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cele mai bune exercitii:
http://antrenorulmeupersonal.ro/articole/exercitii-valoroase/

sa nu-ti lipseasca NICI UNUL in programul tau saptamanal

si legat de alimentatie :

www.culturism.ro/alimentatie

sa ai 4-5 mese pe zi, bogate in primul rand in PROTEINE si apoi in carbohidrati, fibre, etc.

| greyhound a răspuns:

"sa-mi intaresc masa musculara" asta ce inseamna mai exact? crestere, definire.

| Voidwithin a răspuns:

Mergi la sala si trage de fiare mananca bogat in proteine si in carbohidrati nu neglija fructele si legumele proaspete si nu uita sa te hidratezi.

| Georgianaaa909 a răspuns:

Pai ar trebui sa consumi:lapte, branza, oua, carne(de vita si pui)..si sa faci exercitii cardio, abdomene multe, pilates, yoga...chiar dau randament. Sper ca te-am ajutat! BAFTA! FUNDA?

| MassEffect a răspuns (pentru Georgianaaa909):

Cu yoga vrei sa faca muschii laughing)))))))))

| MassEffect a răspuns (pentru Georgianaaa909):

Deci daca vrei sa faci muschi du-te la sala asa e cel mai bine. Alimentatia trebuie sa fie bogata in proteina si carbohidrati.